Yangın Kapısı

Yangın Kapısı kullanılacak alan ve duvar tiplerine göre; ayarlı sac kasa ( tam kasa ) ,köşe kasa,duvar içi kasa ( blok kasa) telaro kasalı olarak üretimi yapılabilir.

Kanat iç dolgu malzemesi olarak kullanılan taş yünü,seramik yünü ve kırmızı yangın alçıpanı ile birlikte ısı yalıtımı sağlanırken diğer taraftan aynı yalıtım ile akustik, ses izolasyonlu kapı olarak ta üretim yapılabilmektedir.

Yangın kapısının akustik değerlerinin artması için sac kasa ve sac kanat arası çalışma boşlukları kullanılacak fitil özelliklerine göre çok iyi ayarlanmalı, kapı alt boşluğunun kapatılması için fitilli eşik detayı veya giyotin kullanılarak tam performans sağlanmalıdır.

Yangın kapısı sertifikalandırılması ve geçerlilik gösterdiği belgeler olarak EN 1634-1 Avrupa ülkeleri

GOST Orta Asya ülkeleri ve Rusya, QMARK ise katar ve bölgelerinde tam geçerlilik sağlamaktadır.

Kapı aksesuar tipleri; talep ve kullanım alanlarına göre kol,kilit, panik bar ,push bar,kart okuyucu ve güvenlik alanlarında çekme kollu olarak değerlendirebilir.

Bu aksesuarların arasında en sık kullanılan;

Panik bar ve Kart okuyucu, manyetik kilit aynı kapı üzerinde uygulandığında panik bar tarafından bir buton koyulması gerekmektedir. Kapı kaçış yönünde hiçbir şekilde kilitli kalmaması gerekmektedir.

Sac kapı ( Metal Kapı ) yangın dayanımı olamamasına rağmen içerisinde bulunan taş yünü sayesinde ısı yalıtımı sağlayabilir. Üretim çeşitleri olarak sac kapılar ; Sürme – Kayar  sac kapılar, akordiyon -katlanır sac kapılar ve ısı yalıtımlı sac-metal kapılar olarak değerlendirebilir.

DKP veya Galvaniz sacdan üretimi yapılan sac kapılar üzerine uygulanan panik bar sistemi ile birlikte acil çıkış kapısı olarak ta kullanılabilmektedir.

Nem rutubet veya tuz oranının fazla olduğu ülke ve bölgelerde kapını kullanım süresini ve deformasyonunu uzatmak için  304-516 kalite paslanmaz levhalardan bükümlerle oluşturulan paslanmaz kapılar tercih edilmelidir.

Trafo odaları veya klima odalarında hava sirkülasyonunu sağlamak için sac kapılar üzerine açılacak ızgaralar ile birlikte menfezli kapı-panjurlu kapı olarak tercih edilmelidir.

Bina içerisinde yer alan tesisat ve elektrik panolarına dışarıdan gelecek etkenleri veya içeride oluşacak yangın ve kaçakların dışarıya çıkışının engellemesi için tam çerçeve sızdırmaz özelliklerine uygun şaft kapakları tercih edilmelidir.

Yangın kapısı fiyatları , sac kapı fiyatları ve metal kapı kapı fiyatları; içerisinde kullanılacak hammadde ve sac kalınlıklarına göre ayrı ayrı hesaplanarak teklif düzenlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Language »
× WhatsApp İletişim